Gece Hayatı

Milyonlarca turisti ülkeye çekmeyi başaran, dünyada ayrı bir üne sahip olan Tayland, bu başarıyı büyük ölçüde sınırsız gece hayatına borçludur. 24 saat aralıksız açık kalan mekânları, hiç durmayan enerjisi ve akın akın gelen turistleriyle Tayland’ın gece hayatı gerçekten gösterilen ilgiyi hak ediyor. Her zevke göre bar, disko, pub ya da gece kulüpleri ile Tayland adeta eğlence ve mükemmel tatil için çok uygun bir ülke.  Pek çok insan için Go-Go barları ve salaş sokak mekânlarından ibaret gibi düşünülse de, Tayland bundan çok daha fazlası ve herkese aradığı eğlenceyi fazlasıyla yaşatma potansiyeline sahip.Unutulmayacak gece hayatı fırsatı sunan en önemli şehirler ise Bangkok, Phuket ve tabii ki Pattaya.

 

Bangkok Gece Hayatı

Bangkok Gece Hayatı

Bangkok Gece Hayatı

Tayland’ın gece hayatı ve eğlencesi alternatifi en çok olan şehri Bangkok’tur.  Asya’nın en renkli gece hayatına sahip olduğu kabul edilen Bangkok, bu sıfatı sonuna kadar hak ediyor. Yabancılar tarafından en çok bilinen tabii ki Khao San Road. Daha çok sırt çantalı gezginlerin uğrak yeri olan cadde, her tarzda eğlence mekânına ev sahipliği yapmaktadır.

Sukhumvit, Patpong  ve Nana da yabancılar tarafından en çok tercih edilen mekanların başında gelmekte. Soi Kowboy ise yine yabancıların sıklıkla tercih ettiği çılgın eğlenceleri, go-go ve striptiz barları ile ünlü bir sokak.  Daha önceleri yerli halkın büyük çoğunluk olduğu, ama zamanla yabancıların da alternatif olarak sıklıkla yöneldikleri Royal City Avenue (RCA) de çeşitli mekânlara sahip.

Ayrıca Bangkok dünyadaki en eğlenceli Hard Rock Cafe’lerden birine ev sahipliği yapmakta. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

Phuket Gece Hayatı

Phuket Gece Hayatı

Phuket Gece Hayatı

Phuket gece hayatının merkezi Patong. Bangla Road adanın en ünlü caddesi. Herkesin gözüne farklı ya da ‘Aşırı’ görünse de, her yıl binlerce insan eğlenmek için buraya gelmekte. Bu caddenin ünlü sokakları Crocodile, Eric, Gonzo, ve Seadragon. Crocodile sokağı transseksüel, nam-ı diğer Ladyboy seks işçileri ile ünlüdür.

Patong’un en ünlü gece kulüpleri ise Famous, Seduction, Hollywood ve Beach Road’daki Banana. Canlı müzik için Molly Malone’s Irish Pub gibi barlar bulabileceğiniz gibi, Hard Rock Cafe Phuket’te de mevcut.

Mükemmel sahne şovu Phuket Fantasea ve en büyük transseksüel gösterisi Simon Cabaret gösterileri de Phuket gecelerinin alternatifleri.  Patong Boks Stadyumu’nda Tay boksu mücadelelerini izlemek de farklı bir alternatif. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

Pattaya Gece Hayatı

Pattaya Gece Hayatı

Pattaya Gece Hayatı

Pattaya’nın gece hayatı belki Tayland isminden de önde. Şehrin hemen her yerine dağılmış 3000′den fazla barıyla, kaliteli eğlenceyi misafirlerine sunuyorlar. Küçük sokak barlarından, büyük ve klimalı lüks barlara kadar çok çeşitli tarzda mekânlar bulabilirsiniz.

Eğlencenin kalbi Walking Street’te pek çok rock, pop, hard, striptiz, gay gibi her türlü eğlence mekanına rastlayabilirsiniz. En ünlü mekânlar, Mixx, Insomnia, Lima Lima ve Differ & Marine.

Dansçı Tay kızlarının olduğu go-go barlar, canlı müzik barları ve gösteri merkezleri ile Pattaya, eğlence için kurulmuş bir şehir gibi görünmekte. Birbirini umursamayan, sadece eğlenmeye gelen insanlar ve zaten açık görüşlü olan Taylandlılar ile Pattaya’da eğlenmek için yolda yürümeniz yeterli. Şehirde çok fazla go-go bar, disko, kabare şovu, masaj ve güzellik salonları bulunuyor. Gerek etnik, gerek dünya mutfağından her türlü lezzeti sunan restoranlar da bu eğlence mekânlarının arasına serpilmiş durumda. Tay boksu gösterileri gibi alternatifler de mevcut. Sevenler için Hard Rock Cafe Pattaya’da da mevcut. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*