Bangkok Gece Hayatı

Gece hayatı ve eğlence bakımından Tayland’ın (belki de dünyanın) alternatifi en bol şehridir Bangkok. Her tarzda insanın aradığını rahatça bulabileceği, eğlenceyi sonuna kadar yaşayabileceği bir şehir. Şehre ilk kez gelindiğinde, merkeze yakınlığı ile çok sayıda yerli ve yabancının tercih etmesi sebebiyle ilk duyacağınız isim büyük ihtimalle Khao San Road olacaktır. Hatta büyük ihtimalle gelmeden önce duyacaksınız. Çok sayıda bar, gece kulübü, masaj salonları ve restoranlara ev sahipliği yapan cadde, ucuz konaklama seçenekleriyle de pek çok yabancının uğrak yeri olmuştur. Yüksek doz müzik eşliğinde çılgın eğlenceye kendinizi kaptırabileceğiniz clublar dışında, yol kenarından oturup içkinizi içebileceğiniz barlar, lezzetli yemekler yiyebileceğiniz restoranlar ya da dünyaca ünlü Tay masajı salonları hizmet vermekte. İlk izlenim olarak salaş ve düzensiz görünse de uygun fiyatlı eğlence için uygun bir bölgedir. Bangkok Turları için tıklayınız.

Khao San Road
Khao San Road

Sukhumvit, Bangkok’un en şık ve pahalı mekanlarına ev sahipliği etmektedir. Birçok büyük mekânda olduğu gibi burada da terlik ya da kısa pantolon ile girmeye izin verilmez. Pek çok ülkeden yabancıyı burada görebileceğiniz gibi Tayland’ın sayılı zenginlerini ya da ünlülerini de görebilmek mümkün. Soi 11, Thong lo ve Ekkamai gibi bölgelere ayrılan Sukhumvit, seçkin ve güzel mekânları ile biraz pahalı ama kaliteli eğlence için çok uygun. Bu bölgenin en ünlü mekânları,  Q Bar, Escudo, Glow ve Narcissus gibi büyük gece kulüplerinin yanında onlarca bar da eğlence için gereken herşeyi sağlamakta. Bangkok Turları için tıklayınız.

Narcissus Club
Narcissus Club

Patpong, Patpong 1 ve Patpong 2 adlı sokaklardan ibaret olan , eğlence ve alışveriş bölgesidir. Go-go barları ile ünlü bölgede çok çeşitli seçenekler olmasa da yine de pek çok bar ve ping pong şovları görülebilir. Bangkok Turları için tıklayınız.

Patpong
Patpong

Sukhumvit Soi 4 üzerinde bulunan Nana Plaza haricinde pek çok sokaktan oluşan Nana bölgesi onlarca mekana ev sahipliği yapıyor. Futbol maçı izleyip içki içmek, Türk ya da Arap restoranlarında tanıdık tatlara ulaşmak ya da klasik Tayland eğlencesine kapılmak için her türlü mekân burada mevcut. Nana Plaza’da en meşhur ve popüler barlar G-Spot, Cassanova, Temptations ve Rainbow 4’tür. Bunun dışında Gulliver’s Travelers Tavern gibi çok tercih edilen barlar, Levels gibi çok tercih edilen gece kulüpleri eğlence için sonsuz seçenek sunmakta. Dileyen yol kenarına kurulan seyyar barlarda da ucuz şekilde eğlencenin tadını çıkarabilir. Bangkok Turları için tıklayınız.

Nana Plaza
Nana Plaza

Soi Cowboy, ismini caddenin ilk barlarından birini açan ve kovboy şapkasıyla ünlü olan bir Amerikalıdan alan dünyaca ünlü eğlence merkezidir. Çok büyük bir merkez olmasa da içeriğinin çokluğu dolayısı ile gerçekten ünlü bu bölge, Tayland’ın genelinde olan yarı çıplak kadınların dansları eşliğinde içilen içkileri, geceyi yalnız geçirmek istemeyen kişilerin kısa ya da uzun süreli arkadaş edinmeleri ile sıradan, sokağın düzeni ve rahatlığı ile ilginç bir yerdir. Dansçı ya da garson kızların neredeyse hepsi teknik olarak hayat kadını olsalar da, buraya yalnızca eğlence ya da hoş sohbetler için gelenlerin sayısı da bir hayli fazladır. En önemli mekânı Baccara olan caddede, Deja Vu A Go-Go, Kiss A Go-Go ve Midnite Go Go barları da çok popülerdir. Bangkok Turları için tıklayınız.

Soi Cowboy
Soi Cowboy

Royal City Avenue (RCA), tıpkı diğer eğlence merkezleri gibi bir uzun bir caddeden oluşmakta. Ancak burası daha çok Taylandlılar tarafından tercih edilmektedir. Elbette turistler de tercih etmekte ancak, yine de çoğunluğu Taylandlılar oluşturmakta. Diğer eğlence merkezlerinden ayrılan yönü, go-go barların yerini gece kulüpleri ve küçük bar ve pub’ların alması. Route 66, Flix, Slim, Hobb ve Ezze gibi gece kulüplerinin yanında, ingilizce şarkılar çalan yerel grupların olduğu barlar ile Royal City Avenue (RCA), doyasıya eğlence için pek çok alternatif sunmaktadır. Bangkok Turları için tıklayınız.

Route 66
Route 66