Phuket Gece Hayatı

Tropikal bir cennet olan Phuket Adası, harika denizi, beyaz kum plajlarıyla olduğu kadar, gece hayatıyla da ünlü. Tayland’ın genelinde olduğu gibi her kesime hitap eden eğlence mekânları Phuket’te de fazlasıyla mevcut.

Bangla Road
Bangla Road

Phuket gece hayatının merkezi Patong. Birçok otel ve restoran bulunan Patong, en fazla talep gören bölgelerin başında gelmektedir. Gece hayatının kalbinin attığı yer ise Bangla Road. Bangkok’taki Soi Cowboy’u andıran yapısı ile, sınırsız eğlenceyi sağlayacak pek çok mekâna sahip. Gündüzleri boş olsa da geceleri adım atacak yer olmayan bu cadde Phuket’in en ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapmakta. Bu caddenin ünlü sokakları Crocodile, Eric, Gonzo, ve Seadragon. Crocodile sokağı transseksüel, nam-ı diğer Ladyboy seks işçileri ile ünlüdür. Go-Go barlar ve gece kulüplerinin dışında canlı müzik alternatifleri de bu caddede bulunabilir. Canlı müzik için belki de en iyi seçenek Molly Malone’s Irish Pub. Bunun dışında ünlü gece kulüpleri ise, Famous, Seduction, Hollywood ve Beach Road’daki Banana.

Seduction Club
Seduction Club

Mükemmel sahne şovu Phuket Fantasea ve en büyük transseksüel gösterisi Simon Cabaret gösterileri de Phuket gecelerinin alternatifleri.  Patong Boks Stadyumu’nda Tay boksu mücadelelerini izlemek de yine farklı bir alternatif.

Sevenleri için Hard Rock Cafe Phuket’te de mecut ve kaliteli hizmeti ile sıklıkla tercih edilmekte.