Sevgililer Gününde Dünya Rekoru

Pattaya’da 26 çift bu sevgililer gününde birbirlerine hiç unutamayacakları bir hediye vermek için zorlu bir yola girdiler ve yetkililer eşliğinde birbirlerine 26 saat 26 dakika 26 saniye sarıldılar.

“Ripley’s Believe It or Not!” tarafından düzenlenen bu yarışma bir önceki rekorun önüne geçti. Ripley’s geçen seneki kuruluş yıl dönümünde Pattaya’da dünyanın enlerini bir araya getirmiş ve Türkiye’den dünyanın en uzun erkeği ünvanına sahip olan Sultan Kösen de bu organizasyona katılmıştı.

Bir önceki rekor İngiltere’de Sanderson Jones ve Mikey Lear çiftine aitti. Bu çift tam 25 saat 22 dakika 36 saniye birbirlerine sarılmıştı. Ripley’s bu yarışmayı tamamlayan çifte tam 10 bin dolar ödül verecekti. 32 çiftin katıldığı yarışmadan 6 çift dayanamayıp ayrıldı. Büyük ödül ise yarışmayı tamamlayan 26 çift arasında paylaştırılacak.

Guinness şartlarında saat başı 5 dakika kolları dinlendirme izni tüm yarışmacılara verildi. Yarışmada sadece bir kural vardı; her bir yarışmacı iki koluyla birlikte izinler harici ara vermeksizin eşini kucaklayacak.