Pattaya Gezilecek Yerler

Tapınaklar

Viharn Thep Sathit Phra Kitti Chaloem: Bir Çin Budist Tapınağı olan bu tapınak, özel olarak Dharma Rasami Maneerat Vakfı tarafından yapılmıştır. 4 bölümden oluşan tapınak olağandışı şekilde dekore edilmiştir. Nacha Sa Thai Chue God ve 1000-hand Bodhisattva Kwan Yin gibi işleme ve dekorlar görebileceğiniz gibi, 2 ve 3. kata çıkarak muhteşem Ang Silla Koyu manzarasına eşlik edebilirsiniz.

Boyları 35 metreyi bulan kırmızı ve beyaz renkli yapı ve ejder figürleri görülmeye değer. İlginç mimari yapıları görmeyi seviyorsanız kesinlikle görmelisiniz.

Viharn Thep Sathit Phra Kitti Chaloem
Viharn Thep Sathit Phra Kitti Chaloem

The Sanctuary of Truth (Doğruluk Tapınağı) : Tayland’daki tapınakları çoğu, halkın ya da diğer tapınakların katkılarıyla inşa edilirken; bu tapınak için en büyük maddi katkı milyarder işadamı Lek Viriyaphant’a (Khun Lek) aittir.

Binanın üst noktası yaklaşık 105 metre yüksekliğindedir. Bu bina, Rachvate Cape, Tumbon Naklea, Amphur Banglamung, Chon Buri kıyılarından gelen rüzgar ve güneş ışınlarına dayanacak şekilde inşa edilmiştir.

Yapımına 1981’de başlanan tapınakta halen 250 kadar ahşap ustası titiz çalışmalarla iç alandaki detayları tamamlamaya çalışıyor, 2025 yılında tapınağın tamamen bitmesi planlanıyor.

Tapınağın içinde yedi yaratıcının ahşap heykelleri yer alıyor: Cennet, Dünya, Baba, Anne, Ay, Güneş ve Yıldızlar.

Tapınağın tepesinde, doğu felsefesine göre ideal dünyaya ulaşmayı sağlayacak dört tanrısal varlığa ilişkin yontular yer alıyor. Bir lotus çiçeğini tutmakta olan ilk yontu, dinin ve dünyanın oluşumunu sembolize ediyor. Bir çocuk ve bir yaşlıyı tutan ikincisi, insanlara bahşedilen hayatı simgeliyor. Elinde bir kitap tutmakta olan üçüncü figür, ebedi felsefenin sürekliliğini ve bir güvercini tutan dördüncüsü ise barışı simgeliyor. The Sanctuary of Truth (Doğruluk Tapınağı) turu için tıklayın.

The Sanctuary of Truth
The Sanctuary of Truth

Müzeler & Önemli Yapılar

Million Years Stone Park & Crocodile Farm : Bu park ve hayvanat bahçesi tüm doğa severlerin 20 yılı aşkın süredir uğrak mekanı olmuştur. Burası hayvansal, bitkisel ve mineral açıdan yaşayan bir krallık gibidir. Aynı zamanda bu yerde ilginç timsah gösterileri ve Tay kültürüne ait gösteriler yapılmaktadır. Million Years Stone Park & Crocodile Farm turu için tıklayın.

Million Years Stone Park
Million Years Stone Park

Nong Nooch Köyü : Pattaya’da görülecek yerlerden biriside çeşitli kültürel gösterilerin olduğu Nong Nooch Köyüdür. Geleneksel Müzikler, Danslar ve Dövüş Sanatları gösterisi eşliğinde eğlence. Köyün etrafında dolaşmak için güzel bir tropikal bahçe ve göl vardır.

Nong Nooch Tropikal Bahçesi geniş kapsamlı orkide türlerinin bulunduğu büyüleyici bir turizm merkezi olarak ortaya çıkmıştır.

Nong Nooch Köyü, etkileyici gösterilerin olduğu Tayland kültür merkezi, botanik bahçesi, hayvanat bahçesi ile Chonburi bölgesinin turistik bölgelerinden birisidir. Geleneksel Tay gösterileri, Fil gösterileri, spor araba koleksiyonu, fil safari ve daha fazlasını sizlere sunmaktadır. Nong Nooch Köyü turu için tıklayın.

Nong Nooch
Nong Nooch

Sri Racha Kaplan & Hayvanat Bahçesi : Bu çiftlikte yetiştirilen büyük sayıda Bengal Kaplanı bulunmaktadır. Ayrıca, hayvanat bahçesinde timsah, devekuşu, tek hörgüçlü deve, kanguru ve egzotik kuşların bulunduğu kafesler mevcuttur. Heyecan verici Timsah gösterileri, Sirk gösterileri ve Domuz yarışı yapılmaktadır.

Beş yıl önce açılan Sri Racha Kaplan & Hayvanat Bahçesi, 200’ün üzerinde büyük ve güçlü hayvan ile Dünyada bulunan en büyük Hayvanat Bahçelerinden birisidir. Pattaya’nın 30 km dışında bulunan Hayvanat Bahçesi hiç süphesiz doğu sahilinin en güzel doğal ortamında kurulmuştur. Sri Racha Kaplan & Hayvanat Bahçesi turu için tıklayın.

Sri Racha Tiger Zoo
Sri Racha Tiger Zoo

Mercan Adası : Koh Larn olarak bilinen bu ada, mükemmel denizi ve beyaz kumlu harika plajları ile dikkat çekiyor. Az da olsa yerli halkın da yaşadığı ada tatilde görmek istenebilecek ne varsa size sunuyor. Mercan Adası turu için tıklayın.

Mercan Adası
Mercan Adası

Lakeland Sörf Merkezi : En popüler eğlence merkezlerinden biri olan bu parkta sörf yapabileceğiniz gibi diğer sörfçüleri izleyerek de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Lakeland Sörf Merkezi
Lakeland Sörf Merkezi