Phuket Gezilecek Yerler

Tapınaklar

Chalong Tapınağı : Phuket’in en görkemliği tapınağı olan Chalong, ölenlerin ruhları için çatapat patlatılması ve 1876 yılındaki isyanın bastırılmasında katkısı olan keşişlerin heykelleri ile ünlüdür.

Chalong Tapınağı
Chalong Tapınağı

Phra Thong Tapınağı : Yarısı yere gömülü halde bulunan devasa Buda heykeli bulunan bu tapınak, çin yeni yılında hac ziyareti yapan Çinli ve Tay halkın çok sık geldiği bir tapınaktır.

Phra Thong Tapınağı
Phra Thong Tapınağı

Müzeler & Önemli Yapılar

Phuket Town : Özellikle yerli halkın yaşadığı, şehir merkezi olarak kabul edilebilecek olan Phuket Town, Çin ve sömürge devletlerinden biri olan Portekiz mimarisi örneklerine çokça sahiptir. Uzun yıllar ticarette önemli rol oynayan Phuket’te geçmişe dair pek çok şey göze çarpıyor. Restore edilen eski binaların yanı sıra halkın açtığı pazarlar ve eğlence mekanları ile Phuket Town görülmeye değer yerlerin belki en başında geliyor.

Phuket Town
Phuket Town

Phi Phi Adaları : Koh Phi Phi Don ve Koh Phi Phi Leh olarak ikiye ayrılan ada, Phuket Adası ve Andaman Denizi arasında kalan mükemmel plajları, turkuaz denizi, renkli yaşamı ve 2000 yılında Lenardo DiCaprio’nun oynadığı ‘The Beach’ filmi ile ünlüdür. Koh Phi Phi Don daha büyük olan ve yerleşime açık adadır. Ko Phi Phi Leh ise sadece günübirlik turlar ile ziyaret edilebilmektedir. Phuket’ten günübirlik turlarla ya da feribotla gidilebilir.

Koh Phi Phi Don
Koh Phi Phi Don

James Bond Adası : Asıl adı Koh Tapu olan bu ada “James Bond:The Man With Golden Gun” filminin çekildiği yer olması sebebiyle bu isimle anılmaktadır. Tayland’ın en çok ziyaret edilen adalarından biri olan James Bond Adası, masmavi suları, güzel plajları ve arsız maymunları ile de çok ünlü olduğu gibi, kaya tırmanışları ve harika doğası ile Phang Nga koyu da bu adada bulunmaktadır. Adaya günübirlik turlar ya da özel kiralanan teknelerle gidilebilir.

James Bond Adası
James Bond Adası

Büyük Buda Heykeli : 45 metrelik devasa boyutları ile muhteşem bir yapısı olan Buda heykelinin bulunduğu yer şehrin en yüksek bölgelerinden biridir ve tüm şehri detaylı şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Büyük Buda
Büyük Buda

Khao Praew Thaeo Milli ParkıYağmur ormanlarının arasında, şelaleleri ile ünlü olan bu park ziyaretçilerine cennetten bir kesit sunmakta. Uzun trekkingler yapabileceğiniz, şelalelerde güzel zaman geçirebileceğiniz harika bir doğa harikası parktır.

Phuket Şelaleleri
Phuket Şelaleleri

 Promthep Cape (Promthep Burnu) : Günbatımı izlemek için çok sayıda ziyaretçi çeken bu bölge, eşsiz manzarası ile mükemmel bir atmosfere sahiptir. Promthep Burnu Phuket’te görülmeden dönülmemesi gereken yerlerden birisidir.

Promthep Burnu
Promthep Burnu