Tayland Vizesi

Tayland Vize İstiyor Mu?

Türk vatandaşları için Tayland vize istememektedir. Havayolu ile girişlerde 30, kara veya denizyolu sınırından girişlerde 15 günlük vize verilir.

Ancak pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerekmekte.

Ülkeye girişte verilen Arrival & Departure Card (Geliş & Gidiş Kartları),  doğru bir şekilde doldurulmalı Tayland’da kalınacak otel adresi de girilmelidir.

30 günden daha fazla kalmak isteyenler, Türkiye’de Tayland Büyükelçiği’nden 6 aylık 3 girişli vize alabilirler.
Her ay gerekli olan çıkış-giriş için Kamboçya ya da Laos’a turlarla gidebilir ya da göçmenlik bürosunda ücret karşılığında bu işlem yapılabilir.

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Lütfen aşamaları takip ediniz.

Tayland Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Tayland Vize Çeşitleri

Turist Vizesi (TR visa)

Eğer Tayland’da turistik amaçlı ve 15(*) veya 30(**) günden fazla kalmayacak iseniz, sınır kapılarından vize alabilirsiniz.
30 gün üzeri turistik amaçlı vize için bulunduğunuz yere en yakın Tayland Konsolosluklarından 6 aylık vize alabilirsiniz. Lütfen detaylı bilgi için tıklayınız.

Çalışma Vizesi (Non-B visa)

Eğer Tayland’a çalışma amaçlı geliyor iseniz, Tayland Konsolosluklarına gerekli evraklar ile çalışma vizesi (Non-B visa) için başvurabilirsiniz.
Tabi bu çift taraflı bir anlaşmaya tabidir. Lütfen detaylı bilgi için tıklayınız.

Çalışma İzni (Work Permit)

Her ülkede olduğu gibi yabancı birinin çalışabilmesi için çalışma iznini (work permit) alması gerekmektedir. Çalışma vizesi ile aynı değildir. Çalışma vizesini Tayland dışındaki konsolosluklardan alabiliyorsunuz fakat çalışma iznini Tayland Hükümeti gerekli incelemeleri yaptıktan sonra uygun bulması durumunda vermektedir. Çalışma vizesi almak için gerekli evraklar ve bilgiler için tıklayınız.

Öğrenci Vizesi (Non-ED visa)

Üniversite öğrenimini Tayland’da almak istiyor iseniz, Tayland Konsolosluklarına gerekli evraklar ile öğrenci vizesi (Non-ED visa) için başvurabilirsiniz.
Ya da Tayland’a geldikten sonra dil kurslarına giderekte 1 yıl’a kadar vize alabilirsiniz. Lütfen detaylı bilgi için tıklayınız.

Evlilik Vizesi (Non-O visa)

Tayland’da evlendikten sonra verilen vize türüdür. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra 1 (bir) yıla kadar evlilik vizesi (Non-O visa) için başvurabilirsiniz. Lütfen detaylı bilgi için tıklayınız.

Emeklilik Vizesi (Non-O-A visa)

Tayland’da emekli statüsünde vize almak istiyorsanız, emeklilik vizesi (Non-O-A visa) almanız gerekmektedir. Lütfen detaylı bilgi için tıklayınız.

 

One comment on “Tayland Vizesi
  1. Cavit Bilen dedi ki:

    Thayland’ta yeni iş kuran bir dostuma yardım için geldim. Buradaki bilgilerinizden çok yaralandım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.Sevgilerimle. Cavit Bilen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*